Na Chodovci 54, Praha 4

Pedagogická fakulta

Univerzity Karlovy

No Flash

EKOLAMP – zpětný odběr osvětlovacích zařízení

KDO? CO?

Výchovný poradce: Mgr. Zuzana Švadlenová – péče o žáky s SVP, kariérové poradenství, spolupráce při tvorbě IVP, dokumentace

Metodik primární prevence: Mgr. Anna Součková – oblast prevence rizikového chování, záškoláctví, šikana, agrese, rasismus, poruchy příjmu potravy, zanedbávané – týrané dítě, objednávání pořadů (aktivit) – prevence, minimální preventivní program, krizový plán školy

Speciální pedagog: Mgr. Eva Báťková – péče o žáky s SPUCH – kroužek náprav poruch učení, konzultace s pedagogy, rodiči

Psycholog: BUDE UPŘESNĚNO – z PPP pro Prahu 1,3,4, do školy dochází minimálně 1/měsíc – konzultace s vých. poradcem, učiteli, hospitace v hodinách

Výchovné poradenství

Ve škole pracuje výchovný poradce, metodik primární prevence, speciální pedagog. Téměř všichni pedagogové 1. stupně a někteří 2. stupně prošli školením speciální poruchy učení, chování a pedagogické diagnostiky. Dbáme na včasné rozpoznání potíží. Za stěžejní považujeme navázání dobrého kontaktu s rodinou.

Spolupracujeme s Pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP), do školy pravidelně dochází psycholog z PPP. Konzultuje s vyučujícími, provádí hospitace v hodinách, věnuje se diagnostické, metodické a informační práci se žáky i pedagogy.

Výchovný poradce a metodik primární prevence spolu s třídními učiteli monitorují školní prostředí, všímají si problémových žáků. Ve spolupráci se školským poradenským zařízením se snaží o prevenci, jednají s rodiči o pomoci a nápravě, nabízejí služby institucí, které se touto problematikou zabývají (zejména Pedagogicko-psychologická poradna pro Prahu 4, sociální odbor MÚ Prahy 4, Policie ČR a městská policie.

Značnou pozornost věnujeme žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům mimořádně nadaným. Žákem se speciálními vzdělávacími potřebami je osoba se zdravotním postižením, zdravotním znevýhodněním nebo sociálním znevýhodněním.

Integrovaní žáci jsou vzděláváni podle individuálních vzdělávacích plánů, které jsou zpracovány na žádost rodičů a ve spolupráci: učitelé + výchovný poradce + speciální pedagog + pracovníci odborného poradenského pracoviště.

Ve škole je zřízen pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami kroužek náprav poruch učení, vede jej speciální pedagog.

Péči o nadané žáky považujeme jako znak dobré školy. Naším úsilím je včas nadané dítě rozpoznat, vytvořit mu podmínky, navázat kontakt s rodinou.

Mimořádně nadaní žáci mají specifické vzdělávací potřeby. Učitelé si pro tyto žáky připravují náročnější činnosti, žáci mají možnost osvojit si i rozšiřující učivo. Uplatnění nacházejí nadaní žáci v kooperativních činnostech, jsou pověřováni vedením a řízením skupin, je jim dáván prostor pro hlubší bádání. V ojedinělých případech se zvláště nadaní žáci mohou účastnit vyučovacích hodin ve vyšším ročníku..

Pro žáky výjimečně nadané je rovněž možné sestavit individuální vzdělávací plán. Rozšiřování učiva by mělo vycházet ze zájmů žáka.

Další variantou pro vzdělávání mimořádně nadaných dětí je tzv." DOHODA" (učitel, žák, rodič), obsahem "Dohody" je to , co bude žák dělat v době, kdy ostatní dělají něco, co on už umí (literární práce, bádání, práce na počítači,....).

Škola v projektech

Rodice vitani logo

AASKOL-logo

recyklohrani