30.1.2024 - Konference žákovských parlamentů pro školní rok 2023/24 proběhla na základní škole Jílovská. Tato akce může být jednoznačně označena za úspěšnou.

Zástupkyně parlamentu Lvi Na Chodovci:

Předsedkyně Kristínka Jakubíková, místopředsedkyně Beátka Hubálková a Veronika Krychfalushii se výborně zhostily prezentace o své škole, představily funkci parlamentu a detailně popsaly jeho aktivity. Jejich prezentace nejenže zaujala, ale také vynesla pozitivní ohlasy od ostatních účastníků.

Rádi bychom jim poděkovali za jejich úsilí a reprezentaci naší školy na tak významné události.

Dále bychom chtěli srdečně poděkovat organizátorům konference, slečnám z CEDU a celému parlamentu ZŠ Jílovská za skvělou přípravu a plynulý průběh akce. Jejich pečlivá organizace nám umožnila plně se soustředit na prezentaci a aktivně se zapojit do celého programu. Tato událost nepochybně přispěla k posílení soudržnosti mezi školami a vytvoření inspirativního prostředí pro vzájemnou spolupráci.

Děkujeme všem za nezapomenutelný zážitek a těšíme se na budoucí setkání.                                                                                                  Lvi Na Chodovci

Školní parlament uspořádal pro žáky 7., 8., a 9. tříd RETRODEN. Akce proběhla 20.4.2023 od 8:00 do 13:00 hod.

Program: hraní RETRO počítačových her – PacMan apod., pouštění RETRO písniček a diskotéka v karaoke stylu, promítání scének a krátkých filmů, prověření znalostí dob našich rodičů, hraní RETRO her.

Zhodnocení

Dle našeho názoru se začátek akce nevyvíjel podle představ. Měli jsme pocit, že jsme v účastnících se žácích neprobudili zájem. Jakmile započal program, opadl z nás všechen stres a vše probíhalo hladce. Hned od první hodiny programu bylo jasné, že si tuto akci ostatní užijí.

V průběhu dne i zpětně jsme dostávali pozitivní odezvy od žáků. Právě tyto pochvaly pro nás měly největší význam. („úplně jsem se vžila do té doby“, „ to oblečení jsem měla po mamce“, „ našli jsme doma starého walkmana a taťka mi vysvětlil, jak to fungovalo“, „s mamkou jsme zašli do sekáče“ aj.)

Retro den také podporoval a spojoval kolektiv jednotlivých tříd. Jásání celé třídy, když vyhrál jejich spolužák, byl jeden z nejhezčích momentů celého Retro dne.

Nejvíce retro outfitů bylo v sedmých třídách, nejvíce aktivní při kvízu byla překvapivě 9.A. Výherci soutěže byli obdarování Retro dárkem.

Tuto akci bereme jako úžasnou zkušenost, jak organizovat, vést skupinu lidí, prezentovat akci i sebe dětem a dospělým, umět mluvit před publikem, nebát se, domlouvat se a diskutovat, shodnout se na výsledku, učit se zodpovědnosti a umět se vyrovnávat s problémy.

V tuto chvíli pracujeme na prezentaci našeho parlamentu, kterou budeme přednášet na konferenci parlamentů na ZŠ Bítovská. Konference se uskuteční dne 8.6., zúčastní se 9 škol.

Při plánování jsme narazili na mnoho problému a nedostatků.  Vyřešení každého z nich nám připadalo jako malý osobní úspěch. I když nebyla akce perfektní, těšíme se na další.

S poslední větou paní učitelka nesouhlasí!! – ani vedení školy - naopak: „Akce byla bezvadně připravená a děkujeme žákům organizátorům za nápad a uskutečnění a žákům účastníkům za kázeň a nadšení.“ (foto)

8.6. 2023 na ZŠ Bítovská proběhne prezentace školních parlamentů. Náš školní parlament představí kromě vlastní prezentace i nové logo, fungující instagram a trička s logem.

Naši školu bude prezentovat Veronika Holubová a  Michael Berka z 8.B a Julie Schmellerová z 3.C.   (prezentace zde)

14.2.2022 - zápis

20.12.2021 - zápis